نحوه نصب پروب‌ها و سنسورهای ارتعاشات در تجهیزات دوار

طبق استاندارد API 672 یا API 617 که مخصوص کمپرسورهای سانتریفیوژ است، میزان ارتعاش (جابجایی) شعاعی و محوری شافت کمپرسور ساخته شده در هنگام تست مکانیکی آن باید از مقدار تعیین شده در این استاندارد کمتر باشد.

تاریخ ویرایش: 20 فروردین ماه 1396

یکی از پارامترهای مهم در تست مکانیکی تجهیزات دوار صنایع نفت و گاز، ارتعاشات آن می‌باشد. این پارامتر همچنین در پایش وضعیت دستگاه نیز اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. تمام استانداردها نفت و گاز همچون API حداقل‌هایی را برای این پارامتر در نظر می‌گیرند.

به عنوان نمونه، طبق استاندارد API 672 یا API 617 که مخصوص کمپرسورهای سانتریفیوژ است، میزان ارتعاش (جابجایی) شعاعی و محوری شافت کمپرسور ساخته شده در هنگام تست مکانیکی آن باید از مقدار تعیین شده در این استاندارد کمتر باشد.

شکل زیر، شیوه‌ی نصب پروب‌های ارتعاشی شعاعی و محوری به منظور اندازه‌گیری ارتعاشات شافت کمپرسور سانتریفیوژ را نشان می‌دهد. سنسورهای مورد استفاده در این تست، از نوع 3300 بنتلی نوادا می‌باشند که توسط مجموعه انرژایکس تهیه شده‌اند.

برای سفارش انواع سنسورهای ارتعاشی به‌ویژه سنسورهای بنتلی نوادا با ما تماس بگیرید.

شیوه نصب پروب‌های مجاورتی (Proximity Probe) بنتلی نوادا جهت اندازه‌گیری ارتعاشات شعاعی شفت پرسرعت یک کمپرسور سانتریفیوژ (نصب شده توسط گروه انرژایکس)
شیوه نصب پروب‌های مجاورتی (Proximity Probe) بنتلی نوادا جهت اندازه‌گیری ارتعاشات شعاعی شفت پرسرعت یک کمپرسور سانتریفیوژ
(نصب شده توسط گروه انرژایکس)
شیوه نصب پروب‌های مجاورتی (Proximity Probe) بنتلی نوادا جهت اندازه‌گیری ارتعاشات محوری شفت یک کمپرسور سانتریفیوژ (نصب شده توسط گروه انرژایکس)
شیوه نصب پروب‌های مجاورتی (Proximity Probe) بنتلی نوادا جهت اندازه‌گیری ارتعاشات محوری شفت یک کمپرسور سانتریفیوژ
(نصب شده توسط گروه انرژایکس)
ماژول‌های تطبیق سیگنال سنسورهای مجاورتی (Proximity Sensor) بنتلی نوادا جهت اندازه‌گیری ارتعاشات محوری شفت یک کمپرسور سانتریفیوژ (نصب شده توسط گروه انرژایکس)
سنسورهای ماژول‌های تطبیق سیگنال (Proximitor Sensor) بنتلی نوادا جهت اندازه‌گیری ارتعاشات محوری شفت یک کمپرسور سانتریفیوژ
(نصب شده توسط گروه انرژایکس)

برای سفارش انواع سنسورهای ارتعاشی به‌ویژه پروب‌ها و سنسورهای بنتلی نوادا با ما تماس بگیرید.

یادداشت:

بنتلی نوادا (Bently Nevada) یک برند معتبر در زمینه‌ی اندازه‌گیری ارتعاشات و پایش وضعیت است. پیشتر، این برند به صورت مستقل فعالیت می‌کرد اما در حال حاضر به عنوان زیرمجموعه جنرال الکتریک فعالیت می‌کند. در صنایع نفت و گاز ایران نیز از محصولات بنتلی نوادا استفاده می‌شود.

سیستم ترانسدیوسر مجاورتی (Proximity Transducer System) سری 3300 و دستگاه‌های مانیتورینگ تجهیزات سری 3500، از محصولات بسیار پرکاربرد و شناخته شده‌ی این برند می‌باشند.

پروب‌های مجاروتی (Proximity Probes) و سنسورهای مجاروتی (Proximitor Sensor) از اجزای اصلی سیستم ترانسدیوسر مجاورتی (Proximity Transducer System) بنتلی نوادا می‌باشند.

برای سفارش محصولات این برند با ما تماس بگیرید.

سنسورهای مجاورتی (Proximity Sensors) سری 3300 بنتلی نوادا
پروب‌های مجاورتی (Proximity Probes) سری 3300 بنتلی نوادا
سنسورهای مجاورتی (Proximity Sensors) سری 3300 بنتلی نوادا به همراه واحدهای تطبیق سیگنال
پروب‌های مجاورتی (Proximity Probes) سری 3300 به همراه سنسورهای مجاورتی (Proximitor Sensors) بنتلی نوادا
دستگاه‌های مانیتورینگ ارتعاشات ماشین‌آلات سری 3500 بنتلی نوادا
دستگاه‌های مانیتورینگ ارتعاشات ماشین‌آلات سری 3500 بنتلی نوادا

این گروه تجربه‌ی به‌کارگیری و تامین تجهیزات بنتلی نوادا را داشته و توانایی تامین انواع سنسورها و دستگاه‌های مانیتورینگ این برند را دارد.

برای سفارش محصولات این برند با ما تماس بگیرید.


قیمت دلار سفارش آنلاین: 4,966 تومان
به روز رسانی: 27 مرداد ماه 1398
انرژایکس
سفارش آنلاین ترموکوپل و pt100
فروش ویژه انواع کابل‌های BLF ایتالیا: کابل جبران ترموکوپل، نسوز و ...
تأمین کمپرسورهای هودن (Howden)